Dijital Akademi

Eğitim Zenginleştirme Araçları

BYU Online Amerika Lise Çift Diploma Programı 

Dijital Lisemizde, öğrencilere lise eğitimlerine devam ederken Amerika lise diplomasına da sahip olabilme imkanı  sunulmaktadır. 

Çözüm ortağımız Brigham Young Üniversitesi, Amerika’nın en köklü 100 üniversitesi içindedir. Üniversite, 1969 yılından itibaren örgün eğitim veren bir liseye sahiptir. Brigham Young Üniversitesi’nin, Türkiye’de Lise programını akredite ederek uygulama yetkisi verdiği tek kurum Edunimbus’tur. 

Program ve Mezuniyet Koşulları

 • Program 4 yıllıktır.
 • Program  8 dönem (sömestre) içinde tamamlanabilmektedir.
 • Öğrencinin mezun olması için toplamda 48 ders alması ve 24 Krediyi tamamlaması beklenmektedir.
 • Öğrencinin her dönem 6 ders alması beklenmektedir. (Genellikle her bir ders 0.5 krediye sahiptir.)
 • Her dönem alınacak zorunlu derslerin yanında, kredi tamamlamak için alınacak seçmeli dersler, geniş seçmeli dersler kataloğundan öğrenci ve öğrencinin ulusal kayıtlı olduğu okulun tercihleri doğrultusunda seçilebilir.


Tüm dersler Cognia tarafından akredite edilmiştir.
https://www.cognia.org/services/accreditation-certification/

 BYU Online Lise Diploması Öğrenciye Ne Sağlar?

ABD eğitim sisteminin temel yapı taşları ile eğitim kültürüne dair kazanım ve edinimlerini 15 yaş itibarıyla deneyimleyen öğrenciler için lise eğitimi, üniversite ( College) eğitimi için sağlam bir altyapı ve hazır bulunuşluk sağlar. ( Pathway to College)

Amerikan lise diploması, ABD’ deki tüm ‘’ State College’’lara direkt kabul fırsatı sağlar ve gerek ABD’de gerekse Avrupa’daki üniversitelere başvuruda geçerli olmasının yanı sıra başvuru yapılan üniversitelerin  öğrenciyi kabul/ onay  durumunu artırır.

BYU Online High School’dan alınan bazı dersler yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim görme onayı alındıktan sonra üniversiteler tarafından kabul edilerek öğrenciye o derslerden muaf olma hakkı sağlar.

Neden BYU High School Çift Diploma Programı?

 • Öğrenci kendi okulunda eğitimine devam ederken istediği zaman, istediği yerden kredilerini tamamlayarak ABD’nin en köklü üniversitelerinden birinin lise diplomasını elde etme şansına sahip olur.
 • BYU High School diploması ile mümkün olan en düşük maliyet ve çaba ile ABD’de lise eğitimini tamamlayan öğrencilerle aynı haklara sahip olur.
 • ABD’nin bütün ‘Community College’larına direkt giriş hakkı kazanır. Eğitimini bitirmesinin ardından 1 yıl oturma izni hakkı sağlanır.
 • ABD’nin önde gelen tüm üniversitelerine geçiş imkanı sağlar.
 • Seçkin bir uluslararası lise diploması ile ABD ve Avrupa’daki tüm üniversite başvurularında artı puan kazanır.
 • Öğrencilere gelişmiş bir İngilizce fırsatı, anlamlı öğrenme ve planlama becerilerini geliştirme, yurtdışı üniversite deneyimi için sağlam bir altyapı ve hazırbulunuşluk,  uluslararası eğitim vizyonu,  global iş dünyasında artı değer ve iş başvurularında rekabet avantajı elde etmelerini sağlar.

 

Enneagram Eğitim & Danışmanlık tarafından geliştirilen Enoksis, bir “mizaç merkezli eğitim” yaklaşımıdır. Her insanın doğuştan sahip olduğu mizaç özelliklerini dikkate alır. Geliştirdiği mizaç testleri ile mizaç tespiti ve mizaç raporu oluşturur. İnsanların bireysel farklılıkları ile ilgili farkındalığı artırır ve mizaçların gelişimsel özelliklerini dikkate alarak eğitim süreçlerinin yönetilmesine, desteklenmesine ve şekillendirilmesine nitelikli katkı sağlar.